Gemeente Utrecht

GEERTEKERK
REMONSTRANTSE GEMEENTE UTRECHT
GEERTEKERKHOF 23
3511 XC UTRECHT
030 2340198
rgu@geertekerk.nl

   
U bent hier: Home -> Agenda

Maandagenda Geertekerk



Er wordt het hele jaar door veel georganiseerd in de Geertekerk, zowel door de RGU als door derden. 

Het volledige programma-aanbod vindt u via de linkerbalk links op deze pagina onder Wat bieden wij aan / Activiteiten in de regio.
Dit aanbod staat ook vermeld in het programmaboekje van de Geertekerk dat u hier kunt inzien en/of downloaden.

Ook kunt u via een interactieve agenda het hele jaar bekijken per maand of per week. Als u op een activiteit klikt, krijgt u een korte beschrijving te zien en een link voor meer informatie.


Per maand geven we een overzicht van alle activiteiten die in de Geertekerk plaatsvinden.
Hieronder vindt u deze maandagenda, die u ook kunt downloaden als PDF

De RGU-activiteiten vinden plaats in de Geertekerk, tenzij anders vermeld. Voor meer informatie en opgave voor RGU-activiteiten kunt u contact opnemen met het Kerkelijk Bureau.

Maandagenda oktober 2014




Activiteiten

Remonstrantse Gemeente Utrecht (RGU)

Activiteiten

Remonstrants overig

 

Niet-RGU Activiteiten

 

Di 28

10.00-11.30 uur

Cursus Dansmeditatie

door Nelien van Doorn, docent Dansmeditatie

Info: www.dansenmetnelien.nl

 

 

 

Wo 29

20.15 uur

Kind en geloof 1998

Gespreks- en ontmoetingsgroep van ouders van – inmiddels – puberkinderen

Info: alwieringa@lijbrandt.nl

 

 

 

 

 

Maandagenda november 2014




Activiteiten

Remonstrantse Gemeente Utrecht (RGU)

Activiteiten

Remonstrants overig

 

Niet-RGU Activiteiten

 

Za 1

 

 

 

 

17.00 uur (uitvoering)

Meezingconcert J. Brahms - Ein Deutsches Requiem

Info: www.meezingconcerten.nl

 

Zo 2

10.30 uur

Kerkdienst

Voorganger dr. Johan Goud

Met verteluur voor kinderen in de basisschool-leeftijd, crèche aanwezig

 

9.30 uur

Kerkdienst Geldermalsen

Dienst van de werkgroep West-Betuwe

Plaats: St. Suitbertuskerk, Stationsweg 11

Voorganger ds. J.D. Noest uit Nijmegen

 

19.30 uur

Bachcantatedienst

J.S. Bach - Ach! Ich sehe, itzt, da ich zur Hochzeit gehe (BWV 162, solistencantate), motet J.S. Bach/ J. Kuhnau: Der Gerechte kömmt um

Toegang vrij, vrijwillige bijdrage

Info: www.bachcantates-utrecht.nl

Ma 3

19.30 – 22.00 uur

Aandachtstraining (Mindfulness) &

Levenskunst

Cursus olv ds. Florus Kruyne,

fkruyne@planet.nl

Locatie: Graalhuis, Nieuwegracht 51

20.00 – 22.15 uur - Werkgroep Houten

Leeskring filosofie

rond een boek van een filosoof of over een filosofisch thema.

Contact/opgave: Ello Weits, jacht66@gmail.com

 

Wo 5

 

14.00 – 16.00 uur - Werkgroep Houten

Middagkring

Ontmoetings- en gespreksmiddag in Houten, speciaal voor ouderen, rond een (actueel) thema

Leiding: ds. Alleke Wieringa

Locatie: Boekdrukkersgilde 59

Opgave: Cor Stolk, cor.stolk@casema.nl

 

 

Zo 9

10.30 uur

Kerkdienst – Dienst van Woord en Tafel

Voorganger ds. Alleke Wieringa

 

 12.00 – 13.30 uur

Cursus voor lectoren in de eredienst

Activiteit van de Utrechtse binnenstadskerken (Buurkerken)

Leiding/info ds. Arjan Noordhoek,  ajnoordhoek@online.nl

Locatie: Silokerk, Herenstraat 34

 

17.00 uur

In de Houten Broek

Sermoen ‘Delen is meer dan leuken met het duimpje’, door Vincent Bijlo

'IN DE HOUTEN BROEK', podium voor welsprekendheid

Toegang vrij, vrijwillige bijdrage

Info: www.indehoutenbroek.nl

Ma 10

19.30 – 22.00 uur

Aandachtstraining (Mindfulness) &

Levenskunst

Zie 3 november

 

20.00 – 22.30 uur - Werkgroep Houten

Documentaire-avond : ‘The Gatekeepers’

over het slepende conflict tussen de Israëli en Palestijnen door de ogen van (voormalige) hoofden van de Israëlische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet.

Met gesprek na afloop

Locatie: Boekdrukkersgilde 59 in Houten

Info/opgave: Ello Weits, jacht66@gmail.com

 

Di 11

10.00-11.30 uur

Cursus Dansmeditatie

door Nelien van Doorn, docent dansmeditatie

Info: www.dansenmetnelien.nl

 

 

 

Wo 12

20.00 uur

Kind en geloof 2013

Gespreks- en ontmoetingskring voor ouders met jonge kinderen (tot ong. 5 jr)

Leiding/info: ds. Alleke Wieringa, alwieringa@lijbrandt.nl

 

 

Do 13

 

 

20.00 – 22.15 uur, inloop vanaf 19.45 uur

Buurkerkenavond

Over de protestantse mystici Miskotte, Henriëtte Roland Holst en Maria de Groot

Spreker is ds. Christien Schlette

Plaats: Oudegracht 270, Utrecht

Info: ds. Anneke van der Zijpp, tel. 0172-851707

 

 

Vr 14

 

 

vr 14 t/m zo 16 november

Jaarlijkse Mannenretraite op de Hoorneboeg

Thema: Levenskunst , info http://www.remonstranten.org/site/?page=actueel

 

Za 15

 

 

20.00 uur

Tivoli Vredenburg, concert Remy van Kesteren (harp)

Met werk van Villa Lobos en de Falla

Info: www.tivolivredenburg.nl

 

Zo 16

10.30 uur

Kerkdienst

Voorganger ds. Florus Kruijne

Met verteluur voor kinderen in de basisschool-leeftijd, crèche aanwezig

 

 

14.30 uur

Ritme van de rouw

Jaarlijks rouwritueel voor iedereen vanaf 18 jaar die iemand verloren heeft aan de dood

Info: www.dezwaanuitvaarten.nl

Ma 17

19.30 – 22.00 uur

Aandachtstraining (Mindfulness) &

Levenskunst

Zie 3 november

 

 

 

Di 18

20.00 uur

Rondetafelbijeenkomst

Door de werkgroep Maatschappelijke Dialoog georganiseerde, halfjaarlijkse uitwisseling met mensen uit de moslimgemeenschap.

Thema deze keer is ‘Levenskunst’

Info/contact: Inge van de Pavoort, e.pavoordt@planet.nl

 

20.00 uur – 21.30 uur

Voorbereiding gemeenschappelijke kerkdienst met de Doopsgezinden

Leiding/opgave: ds. Alleke Wieringa, alwieringa@lijbrandt.nl

 

 

 

Wo 19

15.30 – 16.45 uur

High tea filosofisch

Bijeenkomsten rond uitspraken van filosofische en christelijke spirituele meesters.

Leiding: Ilse Bulhof en Paul de Roy

Locatie: Klaslokaal, Klein Geertekerkhof 6

 

 

 

 

Do 20

10.00 – 11.30 uur

Van kaft tot kaft?!

Cursus rond de bijbelse wijsheidsliteratuur

Deze keer: Prediker 

Leiding ds. Alleke Wieringa

 

 

Vr 21

 

vr 21 en za 22 november

Weekend van de Remonstrantse Orde

Verdieping van je geloof en eigen spiritualiteit

Info: http://www.remonstranten.org/orde/

 

20.15 uur

Het Orkest

Werken van Strauss, Wagner en Strawinsky

Info: www.hetorkest.nl

 

Za 22

 

 

20.15 uur

Kamerorkest Pulcinella

Schubert - symfonie nr. 8, Tsjaikowski - sympfonie nr. 5

Info: www.kamerorkestpulcinella.nl

Zo 23

10.30 uur

Kerkdienst – Laatste zondag kerkelijk jaar

Herdenking van de overledenen

Voorganger ds. Florus Kruijne

 

9.30 uur

Kerkdienst Geldermalsen - Gedachtenisdienst

Dienst van de werkgroep West-Betuwe

Plaats: St. Suitbertuskerk, Stationsweg 11

Voorganger ds. Tina Geels

 

Di 25

10.00-11.30 uur

Cursus Dansmeditatie

zie 11 november

 

19.30 uur

Multimediale presentatie over het feest van Sint Nicolaas

Wetenswaardigheden en achtergronden van dit feest, de liedjes en de attributen van Sint en Piet.

Door de heer Jan van Ramshorst

Toegang voor leden/vrienden gratis mits opgegeven bij het kerkelijk bureau vóór 21 november. Anderen/latere aanmelding: € 10,-- , opgave via www.muziekmonumenten.nl

 

 

Wo 26

 

 

20.15 uur

Bellitoni

Wagner, Strawinsky en pianoconcert nr. 4 van  Rachmaninov, solist P. Giacometti

Info: www.bellitoni.nl en Facebook

 

Vr 28

14.00 uur

Het uurwerk in de toren van de Geertekerk Lezing met beeldmateriaal door Paul Fournier, bedoeld voor de vrijwilligers van KerkenKijken en voor leden en vrienden van de RGU

 

 

20.15 uur

Crea Orkest Amsterdam

G. Mahler, symfonie nr. 5

Info: www.creaorkest.org

Za 29

 

10.00 uur, koffie/thee vanaf 9.30 uur

Ledenvergadering RGU

Halfjaarlijkse vergadering van de leden en vrienden

 

 

 

Zo 30

10.00 uur N.B. Andere aanvangstijd!

Kerkdienst -  DoRedienst – 1e Advent

Gezamenlijke dienst met de doopsgezinde gemeente

Plaats: Oudegracht 270

Voorganger ds. Alleke Wieringa

 

 

16.00 uur

Camerata Trajectina 40 jaar – jubileumconcert en presentatie jubileumboek

Info: www.oudemuziek.nl